Skip to content

Puntland Post

  • Follow Puntland Post on TWitter
  • Puntland Post on Facebook
  • Subscribe to Puntland Post YouTube Channel
  • Search posts on Puntland Post
  • Home
  • Warka
  • News
  • Sports
  • Jobs
  • Op-Ed
  • Contact Us

Author Desk

Mashruuc ku kacaya $3 milyan oo laga daahfuray Gaalkacyo

Madaxweynaha Puntland Siciid Cabdullaahi Deni Abdullahi Deni ayaa maanta si rasmi ah u daahfuray mashruuca biyo-saarka magaalada Gaalkacyo oo ah… Sii akhri

Posted on August 10, 2026August 10, 2026 by Desk

Golaha Mustaqbalka oo ka hortimid doorashadii guddoomiyaha Baarlamaanka

Posted on August 10, 2026August 10, 2026 by Desk

Golaha Mustaqbalka Soomaaliya oo ku mideysan yihiin Puntland, Jubaland iyo siyaasiyiinta mucaaradka ee Muqdisho ayaa ka horyimid doorashadii maanta ka… Sii akhri

Baarlamaanka Soomaaliya oo doortay guddoomiye cusub

Posted on August 10, 2026August 10, 2026 by Desk

Xildhibaan Cabdulqaadir Maxamed Nuur (Jaamac) ayaa maanta loo doortay guddoomiyaha Golaha Shacabka ee Baarlamaanka Federaalka Soomaaliya. Xildhibaan Cabdulqaadir Jaamac ayaa… Sii akhri

Deni oo ku dhawaaqay in uusan mar saddexaad u tartami doonin Puntland

Posted on August 10, 2026August 10, 2026 by Desk

Madaxweynaha Puntland Siciid Cabdullaahi Deni ayaa ku dhawaaqay in uusan mar saddexaad u tartami doonin madaxtinimada Puntland, islamarkaasna doorka soo socda uu… Sii akhri

Madaxweyne Deni oo kulan la qaatay nabadoonnada Mudug

Posted on August 9, 2026August 9, 2026 by Desk

Madaxweynaha Puntland Siciid Cabdullaahi Deni ayaa maanta magaalada Gaalkacyo kulan kula qaatay nabadoonnada iyo odayaasha dhaqanka ee gobolka Mudug. Kulanka… Sii akhri

Xiisad ka tagaan deegaan ka tirsan gobolka Karkaar

Posted on August 9, 2026August 9, 2026 by Desk

Puntland ayaa ka daba tagtay ciidan sheegtay federaalka oo habeen hore ka guuray degmada Carmo ee gobolka Bari, kuwaas oo… Sii akhri

Maxaa ka jira in Gen. Jimcaale isu dhiibay Puntland?

Posted on August 9, 2026August 9, 2026 by Desk

Waxaa weli go’aankoodii federaalka ka tanaasulin ciidanka Danab ee hoggaamiyo Gen. Jimcaale Jaamac Takar, kuwaas oo saldhigoodu yahay magaalada caasimadda… Sii akhri

Deni oo kulan la qaatay saraakiishii fulisay howlgalkii xerada PSF ee Gaalkacyo

Posted on August 8, 2026August 8, 2026 by Desk

Madaxweynaha Puntland Siciid Cabdullaahi Deni oo ku sugan magaalada Gaalkacyo ayaa kulan la qaatay saraakiisha kala duwan ciidamada, kuwaas oo… Sii akhri

Xagee u guureen ciidankii federaalka ee ku sugnaa Carmo?

Posted on August 8, 2026August 8, 2026 by Desk

Ciidan sheegtay in ay ka tirsan yihiin dowladda federaalka Soomaaliya oo muddooyinkii ugu dambeeyay saldhig ku lahaa degmada Carmo ee… Sii akhri

Madaxweyne Deni oo gaaray Gaalkacyo

Posted on August 8, 2026August 8, 2026 by Desk

Madaxweynaha Puntland Siciid Cabdullaahi Deni ayaa saaka gaaray magaalada Gaalkacyo ee xarunta gobolka Mudug, isaga oo xalay guure kaga baxay… Sii akhri

Posts navigation

Older posts
Newer posts




Company

  • About us
  • Advertize on Puntland Post
  • Press kit
  • Contact us

Legal

  • Terms and Privacy Policy
  • Cookie Policy

Connect

  • Follow us on TWitter
  • Follow us on Facebook
  • Subscribe to our YouTube channel

© 2001 – 2026 Puntland Post. All rights reserved.

Close