Skip to content

Puntland Post

  • Follow Puntland Post on TWitter
  • Puntland Post on Facebook
  • Subscribe to Puntland Post YouTube Channel
  • Search posts on Puntland Post
  • Home
  • Warka
  • News
  • Sports
  • Jobs
  • Op-Ed
  • Contact Us

Author News Office

Burcad-badeed weeraray Markab Ganacsi

Ciidamada badda dowladda Iran ayaa fashiliyey weerar weyn oo burcad-badeed ku qaadday markab ganacsi oo laga leeyahay dalka Iran gacanka… Sii akhri

Posted on November 27, 2017November 27, 2017 by News Office

Maraykanka oo duqeyn ka fuliyey Puntland

Posted on November 27, 2017November 27, 2017 by News Office

Militariga Maraykanka ayaa sheegaya in hal argagixiye ku dhintay duqeyn ka dhan ah Daacish oo ay ka fuliyeen Waqooyi Bari… Sii akhri

Madaxweyne Farmaajo oo gaaray Magalada Nairobi ee dalka Kenya+Sawirro.

Posted on November 27, 2017November 28, 2017 by News Office

Nayroobi, Nofeembar, 27, 2017– Madaxweynaha Jamhuuriyadda Federaalka Soomaaliya Mudane Maxamed Cabdullaahi Farmaajo iyo wafdi uu hoggaaminayo oo ka qeybgalaya caleema-saarka Madaxweynaha Kenya… Sii akhri

Xoghaye Cusub oo loo magacaabay Caasimadda Garoowe

Posted on November 27, 2017November 27, 2017 by News Office

Wasiirka Arrimaha gudaha dowladaha hoose iyo horumarinta reer Miyiga Puntland Cabdullaahi Cali Xirsi(Tima-cadde) ayaa xoghaye cusub u magacaabay degmada Garoowe,kadib… Sii akhri

Degmada Godobjiraan oo ku guulaysatay Koobka degmooyinka Gobolka Nugaal.

Posted on November 26, 2017November 27, 2017 by News Office

Koobka degmooyinka gobolka Nugaal oo maalmihii u dambeeyey ka socday caasimadda Garoowe,ayaa Galabta la soo gabo-gabeeyey,waxaana ku guulaystay xulka degmada… Sii akhri

In ka badan 20 ruux oo lagu dilay gudaha Ethiopia.

Posted on November 26, 2017November 27, 2017 by News Office

In ka badan 20 ruux ayaa ku dhintay isku-dhacyo dib soo cusboonayd u dhexeeya qowmiyadaha Soomaalida iyo Oromada ee dalka… Sii akhri

Hay’adda GRT oo Garowe ku qabatay kulan ku saabsan cirib-tirka tacaddiyada Haweenka.

Posted on November 26, 2017November 27, 2017 by News Office

Hay’adda GRT ayaa Maanta magaalada garoowe ku qabatay kulan ku saabsan ol-olaha 16 maalmood ee cirib-tirka tacaddiyada ka dhanka ah… Sii akhri

Militariga Kenya oo war ka soo saaray dagaalka Al-shabaab.

Posted on November 26, 2017November 26, 2017 by News Office

War qoraal ah oo uu soo saaray militariga Kenya ayaa lagu sheegay in Al-shabaab inta badan laga saaray kaymaha Boni… Sii akhri

Camey oo sheegay in meel aanu weligii ka soo bixin lagu ridayo askari gabar ku dhaawacay Bosaso

Posted on November 25, 2017November 26, 2017 by News Office

Madaxweyne ku-xigeenka Puntland Cabdixakiin Cabdullaahi Xaaji Cumar(Camey) oo Maanta saxaafadda kula hadlay magaalada Garoowe ayaa sheegay “in meel aanu weligii… Sii akhri

Xogahaya Guud ee Qaramada Midoobay oo si kulul u cambaareeyey weerar ka dhacay Masar.

Posted on November 24, 2017November 24, 2017 by News Office

Xoghayaha guud ee Qaramada Midoobay Antonio Guterres,ayaa si kulul u cambaareeyey weerar lagu qaaday masjid ku yaalla dalka Masar oo… Sii akhri

Posts navigation

Older posts
Newer posts




Company

  • About us
  • Advertize on Puntland Post
  • Press kit
  • Contact us

Legal

  • Terms and Privacy Policy
  • Cookie Policy

Connect

  • Follow us on TWitter
  • Follow us on Facebook
  • Subscribe to our YouTube channel

© 2001 – 2026 Puntland Post. All rights reserved.

Close